Próbálja ki a "pályázati jogosultság ellenőrzése" nevű programunkat!
VEKOP-1.2.7-20
Divat és dizájnipari mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása
Pályázat alapvető célja
A felhívás célja a divat és dizájnipari tervező-gyártó kkv-k megújulását elősegítő technológiai fejlesztések támogatása, ezzel működésük és munkahelymegtartó, valamint jövedelemtermelő képességük megerősítése.
Rendelkezésre álló keretösszeg
3 milliárd Ft
Pályázók köre
Mikro-, kis-, és középvállalkozások, amelyek
- rendelkeznek legalább egy lezárt (beszámoló/SZJA bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel,
- éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján minimum 1 fő volt;
- Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók vagy egyéni cégek;
- a támogatási kérelem benyújtásakor szerepelnek a köztartozásmentes adózói adatbázisban
- saját tőkéje nem negatív
- 10 millió Ft feletti pályázás esetén projektjének az elszámolható összköltsége nem haladja meg a legutolsó két év árbevétele átlagának kétszeresét
- nem folyik ellene NAV-végrehajtás
- Csak az 1. számú mellékletben meghatározott TEÁOR szám szerinti fejlesztendő tevékenységek támogathatók
Támogatható tevékenységek
Önállóan támogatható tevékenységek
- új, egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű eszközök, gépek beszerzése, új technológiai rendszerek és kapacitások kialakítása, beleértve az automatizált termelési rendszerek fejlesztését, gyártási technológiák fejlesztését, folyamatautomatizálási eszközök, szenzor-, és vezérlés technológiák fejlesztését, robottechnológia alkalmazását, intelligens gyártás megoldások beszerzését.
- az eszközök felszerszámozásához az új szerszámok, új kiegészítő berendezések költsége minimum nettó 200.000 Ft értékben, amennyiben alkalmassá teszi a támogatást igénylő tulajdonában álló, a megvalósítási helyszínen a támogatási kérelem benyújtásakor már meglévő gépet új termékek előállítására vagy kapacitásbővülést eredményez.
Önállóan nem támogatható tevékenységek
- Információs technológia-fejlesztés (a projekt elszámolható összköltségének 50%-át érheti el)
- Technológiafejlesztéshez kapcsolódó, egyenként minimum nettó 100.000 Ft értékű új hardver beszerzése (hardverek, hálózati eszközök, telekommunikációs eszközök)
- Információs technológiafejlesztéshez kapcsolódó domain név, a hozzá tartozó webtárhely és honlapkészítés
- Technológiai fejlesztést eredményező gyártási licenc, gyártási know-how, immateriális javak beszerzése és kapcsolódó költségek (a projekt elszámolható összköltségének 10%-át érheti el):
- szoftverbeszerzés: kizárólag a Modern Vállalkozások Programja keretében minősített szoftver beszerzése támogatható, amelynek elszámolható költsége maximum a http://www.vallalkozzdigitalisan.hu honlapon közzétett ár lehet.
- A vállalkozói tevékenység végzésével összefüggő ingatlan beruházás meglévő vagy bérelt telephelyen: bővítés, átalakítás, korszerűsítés anyagköltsége és munkadíja. Saját teljesítés nem lehetséges! (a projekt elszámolható összköltségének 50%-át érheti el).
- Iparjogvédelmi tanácsadás (a projekt elszámolható összköltségének 10%-át érheti el)
- Piacra jutáshoz kapcsolódó marketing tevékenységek és tanácsadás előre rögzített szolgáltatói listán szereplő, nyílt kiválasztáson, valamint részletes szakmai előminősítésen átesett szolgáltatóktól igénybe vett szolgáltatások (a projekt elszámolható összköltségének 20%-át érheti el)
- egyes marketing eszközök meghatározott költségei, nyomdai úton előállított idegen nyelvű információs anyagok, elektronikus adathordozók, egyéb szóróanyagok gyártása,
- külföldi vagy hazai, külföldre (is) szakosodott, ottani referenciával bíró PR ügynökség díja, külföldi social media kampány költsége,
- média-megjelenések, sajtóhirdetések, reklámkampányok költsége
- Bérköltség-támogatás (bérköltség, munkáltatót terhelő adók, járulékok)
- A munkavállaló havi munkabérének el kell érnie a mindenkori garantált bérminimumot, de az elszámolt, a munkáltatónál felmerülő havi bérköltség nem haladhatja meg az 500.000 forintot (munkáltató által fizetendő járulékokkal növelt bruttó bér).
- Az előző pontban meghatározottnál magasabb bér kifizetése is vállalható, ebben az esetben azonban a munkáltatónál felmerülő bérköltség 500.000 forint/hó maximális támogatás feletti része nem támogatott, azt a támogatást igénylőnek saját forrásból kell biztosítania. (a projekt elszámolható összköltségének 35%-át érheti el).
- Munkavégzéshez szükséges feltételek kialakítása (kizárólag Bérköltség-támogatás igénybevétele tevékenység megvalósítása esetén választható, a tevékenység elszámolható összköltségének 15%-át érheti el):
- A projektmegvalósításhoz kötődő és indokolt anyagköltség
- Általános (rezsi) költségek: közüzemi szolgáltatások költsége és díja: víz, gáz, elektromos áram, távhő, telefon, internet. Az általános (rezsi) költségnek közvetlenül kapcsolódnia kell a projekt végrehajtásához
- Külpiaci megjelenés, szakmai vásárokon, kiállításokon részvétel, cégbemutató, termékbemutató
- Kötelezően előírt nyilvánosság biztosításához kapcsolódó tevékenységek
Projekt végrehajtására rendelkezésre álló időtartam
max. 18 hónap
Területi korlátozás
- nem támogatható a Közép-magyarországi régión kívül megvalósuló fejlesztés,
- legfeljebb 1 megvalósítási helyszín jelölhető meg,
- a megvalósulási helyszínnek a pályázat benyújtásáig kell bejegyzésre kerülnie,
- a megvalósulási helyszínnek alkalmasnak kell lennie, illetve a projekt eredményeképpen alkalmassá kell válnia a projekt megvalósítására
Egyéb korlátozások
A cégkivonatba 2020. december 31. előtti dátummal bejegyzett tevékenység jelölhető meg fejlesztendő tevékenységként
Támogatás mértéke és összege
- összege: 5.000.000 Ft, max. 100.000.000 Ft
- támogatás maximális mértéke: az összes elszámolható költség 70%-a.
A kezdeti támogatás egy 0%-os (kamatmentes) hitel, amely bizonyos feltételek teljesítése esetén akár teljes mértékben vissza nem térítendő támogatássá fordulhat át. Az átfordulási feltételek a következők:
- A szerződött összeg 30%-a vissza nem térítendő támogatássá fordulhat át a következő feltételek mindegyikének teljesülése esetén:
- a megvalósítás során legfeljebb 1 alkalommal történik a Kedvezményezettnek felróható okból, a projekt műszaki-szakmai tartalmára, költségvetésére és/vagy megvalósítási helyszínére irányuló szerződésmódosítás (amely nem foglalhatja magában a megvalósítási időszak 12 hónapon túli meghosszabbítását)
- legfeljebb 2 alkalommal kerül benyújtásra a Kedvezményezett cégkivonatában foglalt adatokra, illetve a kapcsolattartó személyére vonatkozó változás bejelentés
- A szerződött összeg maximum 70%-a vissza nem térítendő támogatássá fordulhat át bizonyos feltételek teljesítése esetén
- Az átfordulási mérték annak függvénye, hogy a támogatást igénylő hány pontot ér el a maximálisan szerezhető 50 pontból. 41 pont elérése esetén a teljes összeg vissza nem térítendő támogatássá alakul át.
- A megállapított visszatérítendő támogatásról a záró projekt fenntartási jelentés beérkezését követő 90 napon belül kap a pályázó tájékoztatást. A megállapított visszatérítendő támogatást ezen tájékoztatás kézhez vételét követő 180. napig kell egyösszegben visszafizetni, amennyiben a teljes szerződött összeg egy része nem alakult át vissza nem térítendő támogatássá.
Előleg
a megítélt visszatérítendő támogatás 100%-a, de max. 100 millió Ft
Pályázat benyújtási ideje
- február 1. – 2021. március 31.